BIP - Ośrodek Pomocy Społecznej W Chorzowie

BIP - strona główna
Ośrodek Pomocy Społecznej W Chorzowie

Narzędzia

Czcionka:

  • Czcionka domyślna
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża

Kontrast:

  • Kontrast domyślny
  • Kontrast czarno-biały
  • Kontrast żółto-czarny
  • Kontrast czarno-żólty

Główne menu

Lokalizacja

startpowrót PROGRAMY ORAZ PROJEKTY

Treść strony

wersja do druku
ROMOWIE JUTRA

Godło Rzeczypospolitej Polskiej oraz flaga

Ośrodek Pomocy Społecznej w Chorzowie realizuje I edycję Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów
w Polsce na lata 2021-2030, w ramach którego działa świetlica środowiskowa.

Zadanie dofinansowane ze środków budżetu Państwa:

  • Wartość dofinansowania: 58 000,00 zł
  • Całkowita wartość zadania: 84 531,47 zł

Zadanie „Romowie Jutra – świetlica środowiskowa dla dzieci i młodzieży z romskiej mniejszości etnicznej oraz dla ich przyjaciół (kontynuacja)” realizowane jest w Centrum Aktywizacji Społecznej – jednostce wchodzącej w skład struktury organizacyjnej Ośrodka Pomocy Społecznej w Chorzowie.

Świetlica przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat. Zadaniem objętych jest 40 wychowanków, z czego 35 pochodzi ze środowiska romskiego, a 5 spoza. Zajęcia odbywają się pod okiem wykwalifikowanej kadry 13 spotkań miesięcznie – średnio 3 razy w tygodniu. Zajęcia są bezpłatne.

Dzieci i młodzież mają zapewnioną pomoc w nauce, korzystają z wielu interesujących zajęć: sportowych, muzycznych, plastycznych, komputerowych, uczestniczą w różnego typu wycieczkach, wyjściach do kina, sal zabaw, basen itp.

Zajęcia dają możliwość rozwoju zainteresowań, pogłębienia znajomości języka angielskiego, przyczyniają się do kształtowania prawidłowych postaw pro społecznych.

Dzięki uczestnictwu w zajęciach następuje poprawa zachowania, przyswojenie zasad zdrowego stylu życia wolnego od używek, promowana jest postawa Roma wykształconego, obytego nowoczesnym świecie, co ma doniosłe znaczenie w zapobieganiu demoralizacji.

Powyższe zadanie ma charakter cykliczny
Informacje na temat Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021-2030 realizowanego w Chorzowie można uzyskać w Centrum Aktywizacji Społecznej w Chorzowie

ul. Powstańców 70/3 lub pod numerem telefonu 32 307 53 29osoba odpowiedzialna za treść: Aleksandra Weindich, dnia: 2021-08-05
utworzony: 20-11-2014 / modyfikowany: 27-09-2021
wprowadził(a): ANNA WYDERKA
rejestr zmian

Stopka serwisu

© BIP - Ośrodek Pomocy Społecznej W Chorzowie 2021